QA/QC Coordinator Tankbouw

QA/QC Coordinator Tankbouw
Opportunity reference: 6906

Olie & Gas, chemicals and storage
Rotterdam
Deta-Vast

Respond immediately

The team at Selectum will get back to you.

Personal profile

PDF, DOC, DOCX (max MB)

Contact Details

Organisation

Onze opdrachtgever is een toonaangevende speler in industriële tankbouw en onderhoud, met een sterke aanwezigheid in de haven- en industriegebieden rond Rotterdam. Vanuit deze strategische locatie bedient het bedrijf nationale en internationale klanten in de (petro)chemie, opslag en energiesector. De organisatie heeft decennialange ervaring in ontwerp, bouw, inspectie en onderhoud van bovengrondse opslagtanks en aanverwante installaties. Ook civiele werkzaamheden, piping, E&I, conservering en turnarounds maken integraal deel uit van het dienstenpakket. Door de combinatie van multidisciplinaire expertise en een efficiënte projectaanpak worden zowel grootschalige terminals als kleinschalige tankparken gerealiseerd en onderhouden. Het bedrijf investeert in innovatie, digitalisering en vakbekwaamheid, met als doel duurzame oplossingen te leveren volgens de hoogste industriële standaarden.

What are you going to do?

Voor deze pipingfunctie zoeken wij een ervaren QA/QC Coördinator die toeziet op de kwaliteit en naleving van technische eisen binnen onze las- en montagetrajecten. In deze rol ben je verantwoordelijk voor de inspectie, vastlegging en optimalisatie van productieprocessen, volledig in lijn met internationale normen.

Jouw verantwoordelijkheden

  • Opstellen en beheren van inspectie- en testplannen (ITP’s) voor piping projecten (tankbouw een pré.)
  • Toezicht houden op lasprocedures, materiaalcertificaten en traceerbaarheid
  • Coördineren van NDO-activiteiten (VT, RT, UT, PT)
  • Controleren van WPS, WPQ en PQR-documentatie
  • Zorgen voor naleving van normen zoals ISO 14015, API 650, ASME B31.3 en PED
  • Rapporteren van afwijkingen en opvolgen van corrigerende maatregelen
  • Begeleiden van interne en externe audit.

Qualifications

  • Minimaal 5 jaar ervaring in QA/QC binnen piping of lastechniek.
  • Kennis van ISO 14015, API 650 en relevante lasnormen.
  • Certificering als IWT of IKT is een pré.
  • Ervaring met EN-ISO 3834 en PED.
  • Sterk analytisch vermogen en oog voor detail.
  • Goede beheersing  Engels en Nederlands begrip een pré.

Offer

Selectum brengt al meer dan 20 jaar opdrachtgevers en professionals bij elkaar in zowel tijdelijke als vaste arbeidsovereenkomsten. Afhankelijk van de vraag van de klant en de aard van de werkzaamheden, faciliteren wij ook opdrachten voor zelfstandig ondernemers en adviseurs. Arbeidsvoorwaarden en beloning worden altijd gebaseerd op gelijkwaardige onderhandelingen met zowel klant als kandidaat.

  • In het merendeel van de gevallen treed je bij Selectum in loondienst voor de duur van een project of voorafgaande aan indiensttreding bij onze klant. Voor loondienstverbanden bij Selectum vormt de ABU CAO en de toepassing van de inlenersbeloning (aan de hand van de arbeidsvoorwaarden van de klant) de basis Voor het pakket dat wij je kunnen bieden. Dit pakket is altijd marktconform. 
  • Wanneer een specifieke opdracht kan worden uitgevoerd door een ZZP-er, spreken wij een tarief af voor het zelfstandig uitvoeren van deze opdracht bij onze opdrachtgever. Hiervoor moet zowel de klant, de opdracht als de ZZP-er aan verschillende voorwaarden voldoen. 
  • In een aantal gevallen is onze klant op zoek naar een kandidaat voor de uitbreiding van haar eigen organisatie. In die gevallen wordt de arbeidsovereenkomst aangegaan met onze klant en zo ook de uiteindelijke arbeidsvoorwaarden (rechtstreeks) afgestemd.

Questions about the vacancy/assignment?

Do you have questions about the role, the work, or the work environment?
Our consultant is here to help and can provide you with all the details.
Whether it’s about the project itself, the team culture, growth opportunities, or practical arrangements—feel free to reach out directly.

Why Selectum

Great matches aren’t made in spreadsheets—they’re made through real conversations.
That’s why Selectum takes a different approach. We speak personally with both clients and candidates, taking the time to understand the people, the context, and the requirements. We know who fits where—and why.

Our strength lies in relationships and technical insight. In sectors where safety and quality are critical, every decision matters. That’s why we choose carefully—ensuring the right person is in the right place. What are you looking for?